Переклад сайту в Google

Ukrainian Belarusian Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish

Відеогалерея

Випуск 2010

Випуск 2010

День знань

Присяга 2010

 

Поточна погода

Івано-Франківськ: Хмарно з проясненнями, light snow showers, -3 °C

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.

Опитування

Сподобався вам наш сайт?:

Календар

M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Додати до календаря
Головна

Міжнародне співробітництво

Зберегти у PDF Зберегти у PDF

 

 Міжнародне співробітництво Прикарпатського юридичного інституту ЛьвДУВС з навчальними закладами поліції іноземних держав здійснюється відповідно до основних напрямків, які визначені наказами МВС України від 15.05.2007 р. №158 «Про організацію міжнародної діяльності органів внутрішніх справ України» та № 62 від 14.02.2008 р. «Про затвердження Положення про вищі навчальні заклади МВС України», відповідних постанов Кабінету Міністрів України, що регламентують міжнародне співробітництво організацій установ та навчальних закладів.
     Вся робота в 2009 році була спрямована на розширення зв’язків з поліцейськими вузами іноземних держав з якими налагоджена співпраця та встановл0|0ення нових контактів.

Впродовж 2009 року чотири делегації інституту в загальній кількості 11 чоловік виїжджали за кордон, зокрема:
 1) 18-20 лютого делегація інституту в складі трьох чолові перебувала з робочим візитом в Школі поліції м. Катовіце Республіки Польща;
 2) 11-12 травня 2009 року делегація інституту в складі начальника кафедри кримінального права та кримінології, професора Фріса П.Л. та доцента кафедри Медицького І.Б. приймали участь в роботі Міжнародної наукової конференції "Сучасні проблеми безпеки – теорія і практика", що проводилася у Вищій школі безпеки і охорони м. Варшави Республіки Польща. В конференції приймали участь науковці США, Німеччини, Словаччини, Чехії та України. В процесі проведення конференції було проведено переговори з ректором Вищої школи безпеки і охорони м. Варшави доктором Б.Пурським з питань підготовки спільної монографії по проблемах застосування норм кримінального права органами внутрішніх справ при проведенні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року;
 3) 16-18 червня делегація інституту вперше відвідала з робочим візитом Середню спеціальну школу підготовки поліцейських м. Кошице Республіки Словаччина;

Виступ начальника кафедри економіко-правових дисциплін полковника міліції Грицкевича С.Г. в Середній спеціальній школі підготовки поліцейських м. Кошице Республіки Словаччина

4) 22-25 липня поточного року делегація інституту в складі трьох чоловік відвідала Центр підготовки поліції м. Легіново Республіки Польща.
     5-7 червня в рамках проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції ″Актуальні проблеми чинного адміністративного законодавства: шляхи подолання та перспективи вдосконалення″, інститут відвідала підполковник міліції Постнікова Алла Анатоліївна – доцент кафедри адміністративного права і управління органами внутрішніх справ Академії Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь, кандидат юридичних наук. В ході візиту Постнікова А.А. передала керівництву нашого інституту для ознайомлення та погодження проект Угоди про співробітництво між Академією МВС Республіки Білорусь та Прикарпатським юридичним інститутом ЛьвДУВС.
     Робота по налагодженню зв’язків з поліцейськими вузами іноземних держав продовжується.

 

 

 

 

Березовський М.Й.

                                                                Провідний спеціаліст

групи звязків з громадськістю

                                                                     та міжнародних звязків

                                                                             Прикарпатського юридичного

                                                             інституту ЛьвДУВС

 

Роль міжнародних звязків у процесі вдосконалення підготовки та перепідготовки працівників органів внутрішніх справ (на матеріалах Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ)

Прикарпатський юридичний інститут Львівського державного університету внутрішніх справ спеціалізований навчальний заклад, який за більш ніж п’ятдесятирічну історію підготував близько 13 тисяч працівників органів внутрішніх справ. Отримавши авторитет і повагу на батьківщині, інститут здобув і міжнародне визнання, що зумовлено чимраз зростаючим поглибленням міжнародного співробітництва. Польща, Російська Федерація, Словаччина, Молдова, Білорусія, Румунія - країни з навчальними закладами яких Прикарпатський юридичний інститут підтримує тісні і дружні зв’язки, організовує спільні семінари, науково-практичні конференції спортивні та культурні заходи. Розширення міжнародного співробітництва в контексті розбудови української державності, системи освіти та забезпечення безпеки і свобод громадян є невід’ємною складовою. Включення українського законодавства до європейської системи цінностей має не меті підготувати висококваліфікованих фахівців з усіх галузей освіти, серед яких чільне місце займає підготовка працівників органів внутрішніх справ.

Міжнародне співробітництво в Прикарпатському юридичному інституті набрало розвитку впродовж останніх восьми років і з кожним роком спостерігається позитивна тенденція до його розширення і поглиблення. Так, уже в 2001-2002 рр. було встановлено ділові контакти з Академією управління МВС Російської Федерації та Академією МВС Республіки Білорусь. Наступного, 2003 р. Прикарпатський юридичний інститут встановив контакти з Академією ″Штефан чел Маре″ МВС Республіки Молдова, з якою через два роки було підписано Угоду про співпрацю. Впродовж 2005 - 2006 рр. робота велася по налагодженню контактів з Санкт- Петербурзьким університетом внутрішніх справ Російської Федерації, з яким 7 травня 2007 р. було підписано Договір про творче співробітництво. Найбільш плідним на міжнародне співробітництво виявився 2007-2008 рр. коли було встановлено двосторонні контакти з Школою поліції м. Катовіце (19 грудня 2007 р. укладено Угоду про співробітництво), Центром підготовки поліції м. Легіново та Вищою школою безпеки і охорони м. Варшави Республіки Польща, а також Школою поліції м. Кошице Словацької Республіки, з якими зараз ведеться робота по узгодженню і підписанню договорів про співробітництво.

Так, тільки впродовж 2008 р. за кордон виїжджало вісім делегацій Прикарпатського юридичного інституту в загальній кількості 35 чоловік, а інститут відвідало сім зарубіжних делегацій в кількості 38 осіб [1, с. 15.].

Загалом в співпраця з іноземними навчальними закладами та правоохоронними органами реалізується в чотирьох основних формах:

 - участь представників інституту у міжнародних наукових заходах, проектах та програмах;

 - направлення науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів на навчання та стажування до іноземних навчальних закладів;

 - публікація результатів науково-дослідної роботи науково-педагогічних працівників інституту в наукових виданнях інших держав;

 - участь у міжнародних спортивних змаганнях, культурних та соціальних акціях.

Володіючи високим науковим потенціалом, Прикарпатський юридичний інститут не лише активно долучається до різноманітних міжнародних наукових конференцій, круглих столів і семінарів, а й сам протягом останніх років організував більше десятка науково-методичних конференцій в яких приймали участь науковці та працівники поліції іноземних країн. Основну увагу варто зосередити на науково-методичних заходах, що відбувалися протягом 2007-2008 рр. Так, 18-20 травня 2007 р. Національною комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Центром політико-правових реформ та Прикарпатським юридичним інститутом ЛьвДУВС, за підтримки Німецького фонду міжнародного співробітництва та Організації з безпеки і співробітництва в Європі - координатора проектів в Україні на базі інституту проведено науково-практичний семінар ″Інститут кримінального проступку та нова кодифікація кримінального і адміністративно-деліктного законодавства″. Метою науково-практичного семінару стало обговорення Концепції державної політики у сфері кримінальної юстиції та забезпечення правопорядку в Україні, Концепції реформування інституту адміністративної відповідальності в Україні (проект), Кримінального кодексу України (зміни у зв’язку із запровадженням кримінальних проступків) та Закону України ″Про виконавче провадження″ (зміни, у зв’язку із запровадженням кримінальних проступків).

У роботі семінару взяли участь провідні науковці та експерти як України, так і країни Європи, а саме: представники Міністерства юстиції України, Верховного суду України, Науково-дослідного центру Академії прокуратури України, Центру політико-правових реформ, прокуратури Федеральної землі Нижня Саксонія (ФРН), Львівського державного університету внутрішніх справ, Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Сумської академії Національного банку України, Київського національного університету внутрішніх справ, Миколаївського державного гуманітарного університету внутрішніх справ, Миколаївського державного гуманітарного університету ім. П.Могили, Одеської національної морської академії, Інституту держави і права ім. Корецького, Волинського державного університету ім. Лесі Українки, Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Одеського юридичного інституту МАУП.

Згодом 23-24 травня 2007 р. в інституті було організовано круглий стіл за участю представників Вищої школи поліції м. Щитно та Центру підготовки поліції м. Легіново Республіки Польща, на якому було досягнуто попередньої домовленості про організацію цілого ряду науково-практичних заходів на 2008 навчальний рік. Загалом, зустрічі, які організовувалися і проводилися дали вагомі наслідки для покращення організації науково-виховного процесу в інституті та залучення іноземного досвіду до реформування чинного законодавства і наближення його до європейських норм.

Цілу низку міжнародних наукових конференцій було проведено Прикарпатським юридичним інститутом ЛьвДУВС впродовж 2008 р. так, зокрема в травні відбулися конференції: ″Актуальні проблеми чинного адміністративного законодавства: шляхи подолання та перспективи вдосконалення″ та ″Інтеграційні процеси в історії права, держави, юридичної думки та правоохоронної діяльності″. В жовтні - ″Розвиток освітньо-виховного простору в Карпатах в умовах глобалізації: стан, проблеми, перспективи″.

Особливої уваги заслуговує реалізація спільного українсько-польської програми між нашим інститутом та Школою поліції м. Катовіце, щодо забезпечення громадського порядку та громадської безпеки під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, що відбувалася в кілька етапів і передбачала проведення, як на території Республіки Польщі, так і України міжнародних науково-практичних конференцій та семінарів. Перший етап програми пройшов у вересні 2008 р. в польському місті Хожуві, де, окрім господарів та гостей з України, брали участь представники поліції Німеччини, Австрії та Швейцарії. Українська делегація складалася з представників нашого вузу, а також працівників відділу підготовки до Євро-2012, Департаменту громадської безпеки МВС України, УМВС України в Івано-Франківській області, лінійного управління внутрішніх справ на Львівській залізниці, представників Івано-Франківської облдержадміністрації та Івано-Франківської міської ради [5, с. 3].

На конференції яка відбувалася в конференцзалі стадіону ″Шльонськ″ мали змогу виступити представники правоохоронних органів, науковці, чиновники місцевої адміністрації та Футбольної Асоціації Польщі, директори спортивних споруд, психологи. Представники поліції Німеччини, Австрії та Швейцарії поділилися досвідом забезпечення безпеки під час проведення у них світового та європейського чемпіонатів. Гості з України отримали змогу безпосередньо переконатися в розбіжностях між нашим та іноземним законодавством у відношенні забезпечення громадського порядку під час організації і проведення масових заходів. Так, у європейських країнах відповідальність за безпеку на спортивних та інших масових заходах несуть їх організатори. Працівники поліції не обслуговують спортивні заходи. Вважається, що їх присутність може спровокувати надто гарячих вболівальників до агресивних дій. Тому безпекою опікуються так звані стюарди або найнята дирекцією спортивної арени приватна охорона. І тільки тоді, коли вони не можуть впоратися з агресивними фанами, в дію вступають поліцейські [2, с. 3].

Українська делегація, яка нараховувала більше 30 чоловік змогла ознайомитися з нормами європейського законодавства щодо забезпечення громадського порядку під час масових заходів, безпосередньо пересвідчитися в готовності спортивних споруд та дій поліції під час масових безпорядків. Варто зауважити, що в рамках підготовки до Євро-2012 Україні варто було б перейняти досвід своїх іноземних партнерів. В цьому процесі основна роль повинна відводитися вищим закладам освіти системи МВС, які повинні забезпечити науково-методологічну базу для підготовки стюардів, які не лише повинні забезпечувати порядок, а й надавати відповідну допомогу іноземним гостям.

Другий етап конференції, в рамках вищезгаданої українсько-польської програми, відбувався 18-19 листопада 2008 року в державній резиденції ″Синьогора″ (с. Гута Івано-Франківської області). Прикарпатський юридичний інститут, який був організатором даного заходу, приймав гостей з Республіки Польщі - поліцейську команду Шльонського воєводства, викладачів Школи поліції м. Катовіце та Центру підготовки поліції м. Легіново. Вперше до інституту прибула делегація Школи поліції м. Кошице Словацької Республіки. Гостями й учасниками конференції були також науковці та практики вищих навчальних закладів МВС з Києва, Донецька, Дніпропетровська, Херсона, Львова, УМВС України в Івано-Франківській та Тернопільській областях [3, с. 21].

Підсумки циклу конференцій та всієї програми загалом було підведено 11-12 грудня 2008 р. в польському місті Катовіце. Результати цієї конференції важко переоцінити. Українські науковці та практики мали змогу ознайомитися з роботою своїх закордонних колег, співставити законодавство щодо забезпечення громадського порядку під час масових заходів, вивчити методику підготовки майбутніх правоохоронців у навчальних закладах інших країн. За результатами конференції, в грудні 2008 р. було створено спільну групу з науковців Прикарпатського юридичного інституту та Школи поліції м. Катовіце Республіки Польща, які впродовж 2009 р. повинні підготувати збірник рекомендацій і проектів реформування та співставлення українського і польського законодавства в сфері забезпечення громадського порядку на масових заходах. Цей проект має далекосяжні плани, оскільки дозволить не лише внормувати законодавство обох країн, а й ухвалити закони, які відповідатимуть нормам законотворення Європейського Союзу, що стане ще одним кроком нашої країни на шляху євроінтеграції.

Міжнародне співробітництво інституту відбувається не лише в рамках спільних домовленостей, а й участі в проектах організованих МВС. В травні 2007 р. науково-педагогічні працівники інституту взяли участь у Міжнародному науково-практичному семінарі щодо протидії наркоманії та координації дій між НЦБ Інтерпол Україна та Німеччини, в листопаді того ж року працівники інституту в складі делегації МВС взяли участь у навчальному семінарі з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх, що проходив у швейцарському місті Женева. У жовтні 2008 р. в Академії поліції м. Відня Австрії, на науково-практичному семінарі по попередженню і боротьбі з насильством у сім’ї, серед української делегації були викладачі нашого інституту. Безпосереднім наслідком участі в подібних заходах став набутий досвід, який дозволив впровадити передові європейські практичні знання в науково-педагогічну роботу інституту.

Важливим аспектом впливу міжнародного співробітництва на підготовку та перепідготовку працівників органів внутрішніх справ став досвід отриманий нашими психологами під час участі в конференціях і круглих столах: ″Обмін досвідом у розумінні вибраних аспектів функціонування психологів у поліції″ та ″Боротьба з торгівлею людьми в аспекті міжнародної співпраці. Польсько-український обмін досвідом та практичними навичками″, які проводилися в Польщі. Наші науковці мали можливість ознайомитися і перейняти досвід польських колег і безпосередньо впроваджувати його в навчально-виховний процес.

Отже, участь науково-педагогічних працівників інституту в міжнародних наукових конференціях, проектах та програмах має виключно позитивні наслідки і дає безпосередню можливість не лише впроваджувати передовий досвіт в роботу, а й впливати на процес законотворення через вироблення основних принципів і співставлення вітчизняного й іноземного законодавства, що в свою чергу забезпечить покращення міжнародного співробітництва.

Впровадження ″Болонської системи освіти″ в навчальний процес українських вищих навчальних закладів відбувається не завжди із дотриманням тих норм і принципів освіти, які поширені в Європі. В цьому контексті необхідно залучати науково-педагогічних працівників до стажування за кордоном, щоб безпосередньо і наочно ознайомитися з інноваційними формами освітньої діяльності. Прикарпатський юридичний інститут намагається не відставати від цього процесу, а тому веде роботу по організації систематичного і постійного стажування наших викладачів, а також курсантів у міліцейських вузах іноземних країн. Так в травні 2008 р. делегація інституту відвідала Школу поліції м. Катовіце Республіки Польща, де мала можливість спостерігати за організацією і проведенням практичних і теоретичних занять з підготовки поліцейських, матеріально-технічною базою навчального закладу та її застосуванням у навчальному процесі. Позитивно те, що стажування не є однобічним і в червні того ж року делегація вже згадуваної Школи поліції відвідала наш навчальний заклад. Представники іноземної делегації високо оцінили рівень педагогічної майстерності наших викладачів. Відвідали практичні заняття з криміналістики, що проходили в спеціалізованому кабінеті, а також кабінет дільничного інспектора міліції. Саме підготовка дільничних інспекторів викликала найбільший інтерес серед польських колег.

Окрім стажування науково-педагогічного складу інституту, участі в міжнародних конференціях та семінарах, до міжнародного співробітництва активно залучається і курсантська молодь. Кілька років тому в німецькому місті Ліштадт на стажуванні перебували курсанти нашого інституту, які вивчали досвід діяльності поліції по забезпеченню охорони громадського порядку. У квітні 2008 р. курсанти нашого вузу приймали участь в науково-методичному семінарі ″Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі″, який відбувався у польському місті Майданек. Магістранти інституту в складі делегації приймали участь в реалізації українсько-польського проекту по забезпеченню громадського порядку під час проведення масових заходів і в складі делегації інституту відвідали польське місто Хожув. Загалом ведеться робота по організації постійного стажування і обміну курсантами між Прикарпатським юридичним інститутом та Школою поліції м. Катовіце Республіки Польща, з якою підписано Угоду про співробітництво. На порядку денному стоїть вирішення питання про організацію для курсантів та працівників інституту курсів з вивчення іноземних мов, а саме польської.

Отже, стажування науково-педагогічних працівників та курсантів інституту за кордоном є невід’ємною складовою підвищення їх педагогічної і професійної майстерності. Разом з тим, ми не лише самі навчаємося у своїх іноземних колег, а й володіємо належним досвідом в організації громадської безпеки, свідченням чого є бажання відвідати наш вуз і ознайомитися з його навчально-методологічною базою.

Участь науковців в міжнародних конференціях, круглих столах та семінарах зумовило інтерес до результатів їхніх досліджень серед іноземних фахівців. Прикладом цього стали публікації викладачів нашого інституту в іноземних наукових часописах. Безпосереднім наслідком реалізації українсько-польської програми по організації безпеки під час проведення масових заходів стало створення спільної комісії з групи науковців, мета якої полягає у підготовці та виданні цілого комплексу наукових статей з проблеми порівняльного аналізу чинного українського та польського законодавства в сфері дотримання та забезпечення громадського порядку під час проведення масових заходів. Всі ці наукові розвідки повинні ввійти до спільного посібника ″Застосування ОВС норм та інститутів кримінального та адміністративного законодавства під час проведення Євро-2012″ в якому повинні бути сформульовані основні напрямки реформування і гармонійного співставлення законодавства України і Польщі, що є актуальним зважаючи на проведення футбольного чемпіонату. Іншим напрямком співпраці в сфері апробації результатів наукових досліджень науковців нашого інституту є співпраця з Вищою школою безпеки і охорони м. Варшави, яка є одним є провідних польських наукових центрів, що займається питаннями безпеки всіх сфер починаючи від економічної і закінчуючи охороною навколишнього середовища, в тому числі й охороною правопорядку і запобіганню тероризму. Делегація інституту взяла активну участь в науково-практичній конференції організованій польською стороною на тему ″Сучасні проблеми безпеки - теорія і практика″. Тези виступів наших делегатів будуть опубліковані у фаховому міжнародному науковому виданні.

Таким чином, даний напрямок міжнародного співробітництва є актуальним і важливим з наукової точки зору, оскільки не лише дає можливість апробації результатів дослідження а й можливості донести власну точку зору до широкого кола європейської наукової спільноти.

Особливе місце в міжнародному співробітництву та його впливі на підготовку працівників органів внутрішніх справ має організація та участь представників інституту в міжнародних спортивних змаганнях, культурних та соціальних заходах. Тісна співпраця з польськими колегами посприяла тому, що стрілецька команда нашого інституту в червні 2008 р. взяла участь в ІІ Міжнародних стрілецьких змаганнях військових служб Карпатського Єврорегіону ″Лупков-2008″ (Республіка Польща), де в командному заліку зайняла призове місце. Традиційним для інституту стала організація Міжнародного турніру з прикладної стрільби присвяченого річниці заснування навчального закладу. В травні 2008 р. на нього були запрошені і прибули гості зі Школи поліції м. Катовіце.

Високого міжнародного визнання досягнув колектив духового оркестру інституту, який у серпні 2005 р. взяв участь у міжнародному фестивалі поліцейських духових оркестрів, що проходив у м. Бордо, Франція. Отримавши ряд нагород від організаторів фестивалю, оркестр, який складається з курсантів інституту, дав близько двадцяти показових виступів у різних містах Франції, а його майстерність завжди викликала овації у глядачів. На знак заохочення, організатори поїздки організували курсантам туристичний маршрут історичними пам’ятками півдня Франції та північного Середземномор’я. Музиканти відвідали Лурд, форт Буаяр, зупинялися в Монте-Карло та Каннах, завітали у вечірню Венецію, а дорогою додому милувалися Будапештом.

Отже, велике культурно-пізнавальне значення має для учасників делегацій нашого інституту відвідання іноземних країн. Окрім отримання практичного досвіду, є можливість ознайомитися з культурою і традиціями, звичаями європейських країн. А при наших прозорих кордонах взаємодія правоохоронних органів незалежних держав, як ніколи, потрібна [4, с. 40].

Таким чином, міжнародне співробітництво, яке зважаючи на стратегічне геополітичне становище України є визначальним, покликане насамперед наблизити нашу державу до європейської політичної спільноти. Вищі навчальні заклади нашої країни, які в 2010 р. повинні повністю перейти на ″Болонську систему освіти″ є своєрідними піонерами в цих процесах. Вони виконують подвійну роль - не лише вивчають та аналізують досягнення наших іноземних колег, а й на основі вивченого, готують нове покоління. Прикарпатський юридичний інститут ЛьвДУВС, як спеціалізований навчальний заклад системи МВС основну увагу зосереджує на вивченню досягнень наших іноземних колег в сфері дотримання громадського правопорядку, конституційного і кримінального законодавства. Організація спільник науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, стажування науково-педагогічних працівників та курсантів, участь у спортивних та культурних міроприємствах є ще одним з кроків на шляху до євроінтеграції.

Список використаної літератури

1. Березовський М. На шляху до євро інтеграції / Михайло Березовський // Міліція України. - Київ, 2009. - № 3 (141). - С. 14-15.

2. Голинський І., Крайня Л. Глядачі стежать за матчем, правоохоронці - за ними / Ігор Голинський, Любов Крайня // Рідна земля. - Івано-Франківськ, 2008. - № 40 (999). - С. 3.

3. Голинський І. Євро-2012 - серйозний виклик для правоохоронців / Ігор Голинський // Міліція України. - Київ, 2008. № 11-12. - С. 21.

4. Голинський І., Березовський М. Слідами дикого звіра. Художньо-документальні оповіді. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2007. - 348 с.

5. Гончарук О. Фани і у Польщі фани / Оксана Гончарук // Івано-Франківські новини. - Івано-Франківськ, 2008. - № 146. - С. 3.

 

Додати в закладки

share

Оголошення


30.05.2011

Вартість навчання

у Прикарпатському юридичному інституті ЛьвДУВС на 2011-2012 навчальний рік

Докладніше


Новини

24.02.2011

Зустріч з ліцеїстами

Уже стали традиційними змагання між першокурсниками Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ та Прикарпатського військово-спортивного ліцею, які приурочують до Дня захисника Вітчизни. Цього разу в спортивному залі міліцейського інституту змагалися шістдесят юнаків, які мірялися силою, демонстрували свою спритність та військовий вишкіл.

Докладніше


27.01.2011

Навчальний посібник про громадянську культуру студентів

У Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася презентація навчального посібника «Громадянська культура студентської молоді».

Докладніше


13.12.2010

Інформація про результати процедури запиту цінових пропозицій

Докладніше


Лічильники відвідувань